Розрахунок використаного обсягу води за комерційним та розподільним обліком

Існує Закон України, який регулює розрахунок використаного обсягу води. Його було прийнято 07.06.2018 року. Це Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно ст. 1, лічильники води, які фіксують об’єм спожитого ресурсу, поділяються на 2 категорії:

  1. Вузли комерційного обліку – це загальнобудинкові пристрої, котрі забезпечують облік спожитого ресурсу у будинку, або окремо у під’їзді. Такий вузол обліку має окремий інженерний ввід. Лічильник монтують на межі майнової належності, котра встановлює межу розподілу мережі між компанією-постачальником – Водоканалом – та власником будівлі або його співвласниками. Межа зазвичай знаходиться у місці зрізу зовнішньої стіни, якщо мова про багатоквартирний будинок, та у місці під’єднання вводу до вуличної магістралі, коли йдеться про приватні будинки.
  2. Вузли розподільного обліку – квартирний лічильник, наприклад, марки Gidrotek. Завдяки цьому приладу відбувається персональний облік споживання води в будівлі, де налічується два та більше користувачів.

Визначення обсягу спожитого ресурсу регулює Розділ III цієї ж статті – «Розрахунки за комунальні послуги на основі комерційного обліку».

Правила розрахунку спожитого обсягу ресурсу

Обсяг води, що було спожито мешканцями будинку, визначається відповідно до показань вузла комерційного обліку. При цьому існують такі нюанси:

  • Якщо певний об’єм води було використано для поливу клумб та газонів, а також на прибирання під’їзду та інших локацій, що використовуються усіма мешканцями, об’єм ресурсу, який розподіляється між споживачами, буде зменшено. Різниця дорівнює обсягу, витраченого на зазначені потреби будинку. Цей об’єм визначається за показаннями, які зафіксували відповідні лічильники води, оптом такі прилади, до речі, можна придбати на нашому сайті. Мінімальне замовлення складає 20 одиниць.
  • Якщо квартира кожного споживача має лічильник води, весь обсяг спожитого у будівлі ресурсу розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показниками лічильників, за ст. 10 ч.2. Це без урахування тієї води, яку було взято для спільних потреб мешканців будівлі.
  • За ст.10 ч.3;3, якщо жодна з квартир будинку не має лічильника, весь обсяг ресурсу буде поділено між споживачами пропорційно до кількості людей, які користуються надаваними послугами. Тож краще замовити лічильник води, щоб не оплачувати послугу постачання незамінного ресурсу за інших людей.
  • За ст. 10 ч.3;4, якщо одна частина приміщень будинку має лічильники води, а іншу ними не оснащено, є два правила. Обсяг води, яку спожито людьми у приміщеннях, які мають лічильники, дорівнює розміру, визначеному за показаннями пристроїв. Загальний обсяг води, спожитої користувачами у будівлі, розподіляється між тими, в чиїх приміщеннях відсутні лічильники. Розрахунок здійснюється пропорційно до кількості осіб, котрі фактично користуються надаваною водою.

Якщо досі не визначилися, де купити лічильники води, рекомендуємо ознайомитися з асортиментом товарів, представлених у нашому каталозі.