Покарання за втручання в роботу лічильника води

Лічильники нашої компанії Gidrotek встановлено по всій Україні, тож ми хочемо, аби їхнє застосування відбувалося без протиправних дій. У цьому мають бути зацікавлені самі користувачі. Випадкове порушення правил обліку надаваного ресурсу загрожує споживачеві лише перерахуванням вартості послуг.
Інша справа – навмисні дії, що призвели до несанкціонованого споживання води через її хибний облік та лічильник, виведений з ладу. Такі порушення загрожують адміністративною відповідальністю у вигляді попередження або накладення штрафу.

Обсяг попереджувального штрафу при втручанні в роботу лічильника води

До користувачів – фізичних та юридичних осіб можуть застосовуватися адміністративні штрафи, зокрема, за самовільне споживання поданого ресурсу без лічильника гарячої води та холодної води, якщо здійснення цього обліку є обов’язковим.
Штрафи, що застосовуються як заміна попередженню, складають від 170 до 850 грн для громадян та до 1360 грн для керівників підприємств. Слід зазначити, що вже з 2 серпня 2020 року саме такою буде відповідальність для споживачів, які не встигнуть встановити лічильники води до вказаної дати.

Штраф за умисні дії, направлені на неправильний облік води

Шукаєте найдешевший лічильник? Його ви знайдете у нашому каталозі. Після встановлення приладу пам’ятайте про необхідність збереження його цілісності, регулярні повірки та контроль лічильників співробітниками Водоканалу. Достатньо сувора адміністративна відповідальність чекає на споживачів, котрі:

  • Пошкодили лічильник.
  • Подавали невірні показники.
  • Використовували пристрої для змінення даних.
  • Перешкоджали роботі відповідальної особи, закриваючи доступ до загального лічильника у будинку.

При цьому на порушників накладається штраф: від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Покарання не оминути і посадовим особам. Для них штраф складає від двохсот до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тож радимо звернути увагу на наше виробництво лічильників води та його продукцію – з нею можна ознайомитися у каталозі.