Чи обов’язково потрібно встановлювати лічильник на воду?

З 2 серпня 2017 року в Україні набув чинності Закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Згідно цього закону, компанії, що надають послуги центрального водопостачання та водовідведення повинні встановити в кожному багатоквартирному будинку лічильники на воду. Для встановлення лічильників на гарячу й холодну воду в нежитлових приміщеннях виділяється один рік, тобто до 2 серпня 2018 року. Для обладнання житлових будинків виділяється два роки – до 2 серпня 2019 року.

Обов’язковість встановлення лічильників води не поширюється на будівлі, які отримують воду від автономних джерел – свердловини чи колодязів.

Оператори мереж водопостачання зобов’язані не пізніше, ніж за два місяці, повідомити власників приміщень про намір поставити лічильники води, а також повинні донести інформацію про вартість встановлення, реквізити та порядок оплати. Протягом двох місяців після отримання такого повідомлення власники приміщень мають право:

  • Погодитись із запропонованими умовами встановлення лічильника;
  • Запропонувати інші умови встановлення лічильника;
  • Встановити лічильник самостійно.

Якщо власники приміщень ніяк не реагують на повідомлення від оператора мережі, то згідно Закону водоканал починає встановлення лічильників без згоди власника. У випадку, якщо власник приміщення пропонує інші умови встановлення або виявляє намір зробити це самостійно, але протягом чотирьох місяців не приймає ніяких дій, то оператор мережі може встановлювати лічильники без згоди власника.

Якщо власник перешкоджає встановленню лічильників води, то оператор мережі водопостачання в судовому порядку отримує дозвіл на встановлення.