Детальна інформація про лічильник води GIDROTEK

Лічильники GIDROTEK призначені для вимірювання об`єму холодної або гарячої води, що протікає по трубопроводу.

Лічильники застосовуються для обліку води на об’єктах комунально-побутової сфери та в приміщеннях комерційного призначення.

Принцип дії лічильника заснований на перетворенні чис­ла обертів крильчастої турбіни, що обертається під дією потоку во­ди,  яка протікає через лічильник, в покази механічного відліково­го пристрою.

Лічильник складається з корпусу, патрубків для підключення до трубопроводу, турбіни, магнітної муфти та відлікового пристрою з редуктором.

Потік води через вхідний патрубок надходить у вимірювальну порожнину лічильника, обертає турбіну, вісь якої розташована перпендикулярно напрямку потоку води на вході в лічильник. Число обертів турбіни, пропорційне до об’єму води, що протікає через лічильник, за допомогою магнітної  муфти  через редуктор передається на відліковий пристрій. Вимірювальна порожнина та порожнина, в якій розміщений відліковий пристрій, герметично  розділені.

Відліковий пристрій складається з восьми роликів, п’ять з яких відлічують об’єм спожитої води в метрах кубічних, три – в частках метру кубічного та одного стрілочного покажчика.

Лічильники холодної та гарячої води відрізняються стійкістю до температури води, об’єм якої вимірюється, та нормованими значеннями границь допустимої відносної похибки, а типорозміри – за номінальними діаметрами, нормованими значеннями об’ємної витрати, габаритними розмірами та масою.

Лічильники працюють в горизонтальному (H) і вертикальному (V) положенні.  В горизонтальному положенні лічильники відповідають класу В, а у вертикальному – класу А за ДСТУ 3580-97.

Основні параметри лічильників

Назва параметрів

Нормовані значення для типорозміру

Номінальний діаметр DN15
Температура води, об’єм  якої вимірюється, °С:

для лічильників холодної водидля лічильників гарячої води

 Від 5 до 30Від 30 до 90
Номінальна об’ємна витрата, мЗ/год 1,5
Максимальна об’ємна витрата (qmax), м3/год 3,0
Перехідна об’ємна витрата (qt), м3/год:
клас  А 0,15
клас В 0,12
Мінімальна об’ємна витрата (qmin), м3/год:
клас А 0,06
клас В 0,03
Максимальний робочий надлишковий тиск води, МПа 1,0
Габаритні розміри, мм, не більше:
довжина 110
висота 80
ширина 75
Нарізь патрубків, дюйм G3/4
Нарізь монтажних штуцерів, дюйм G1/2

 

 

  1. Місткість відлікового пристрою – 99999,99995 м3 .
  2. Найменша ціна поділки відлікового пристрою – 0,00005 м3.
  3. Границі допустимої відносної похибки:
  • в інтервалі діапазону об’ємної витрати від qmin (включно) до qt – ± 5 %;
  • в інтервалі діапазону об’ємної витрати від qt (включно) до qmax (включно) – ± 2 % (для лічильників холодної води) і  ± 3 % (для лічильників гарячої води).
  1. Втрата тиску за qmax – не більше 0,1 МПа.

 

Повірка лічильників після ремонту та під час експлуатації проводиться згідно ГОСТ 8.156-83.

Робочі еталони, необхідні для проведення повірки лічильників після ремонту та під час експлуатації – робочі еталони за ГОСТ 8.156-83.